İletişim

S.S. 972 Sayılı Çerkezköy Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Tarihi

 

    Kooperatifimiz 1982 yılında 14 ortağın bir araya gelmesi ile kurulmuş olup, çalışma konusuna giren ana ürün ayçiçektir. Kooperatifimizin çalışma bölgesi Çerkezköy- Kapaklı ilçe merkez ve uzak mahalleleri olmak üzere, 31.07.2014 tarihi itibariyle 29 'u kadın toplam 562 ortaktan müteşekkildir. Kooperatifimiz S.S. Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliğine bağlı olarak faaliyetlerini 4572 sayılı Tarım Satış Kooperatifleri ve birlikleri hakkında kanun ve anasözleşme hükümleri doğrultusunda yürütmektedir. 
      Kooperatifimiz ortaklarına en iyi hizmetin verilmesi adına Çerkezköy Merkezde Hizmet Binası, Karaağaç ve Yanıkağıl daimi alım merkezlerinde 2 adet elektronik kantar , Karaağaç Daimi Alım Merkezinde 1.500 tonluk kapalı depo ve 1 adet koltuk ambarı ile ortaklarına hizmet vermektedir.
    Kooperatifimiz ortaklarının birliğimiz imkanları doğrultusunda tarımsal girdi ihtiyaçlarını karşılamak üzere; kimyevi gübre, hibrit tohum peşin ve kredili olarak dağıtılmaktadır. Ayrıca nakdi kredi ve birlik mamulleri (Fenni Yem- Küspe Rafine Yağ, Margarin) olarak kredi dağıtımı gerçekleştirilmektedir.Kooperatifimiz Sigortacılık faaliyetlerini Trakya Birlik Sigorta Acenteliği vasıtasıyla yürütmektedir. 

  Kooperatifimiz, ortaklarının ürünlerini daha iyi şartlarda değerlendirmek ve ekonomik menfaatlerini korumak adına ortaklarımıza hizmet vermektedir.